Altın Bileklik Ayarları


Altın bileklik ayarları genellikle 22 ayardan üretilmiş olup farklı renk ve çeşitlerle tüketicilere sunulmaktadır. Altından yapılan ziynet eşyalarının neden 24 ayardan değil de 22 ayardan üretildiği ise insanlardan tarafından en fazla merak edilen sorunların başında gelmektedir. Bunun en önemli sebebi ise 24 ayar altınların saf altın olmalarından dolayı işlenmelerinin oldukça zor olduğu durumudur. 24 ayar altınlar işlenmek için çok yumuşaktır. Yumuşak olan altınlara şekil vermek ise oldukça zordur. Bu yüzden altından ziynet eşyası yapılırken mutlaka içlerine metal karışımı olan maddeler katılır. Gümüş ya da bakır gibi maddelerle ayarı düşürülen altınlara şekil vermek saf altına şekil vermekten daha kolaydır.

Kaç Renk Altın Bileklik Vardır?

Altın bileklikler genellikle altının üretilmiş olduğu materyallere bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Buna göre mevcut olarak üretilen altın bileklik renkleri şunlar olarak sıralanabilir;

  • Beyaz,
  • Kırmızı,
  • Sarı,

Yukarıda verilen renklerin haricinde altın bileklikler farklı renk ve türlerde de üretilebilmektedir. İçlerinde bulunan farklı maddelere ve materyallere göre renk değiştiren ve çeşitli olarak üretilebilen altın bilekler içlerinde bulunan altın miktarına göre fiyatlandırılarak satılmaktadır.

22 Ayar Altın Bileklik Fiyatları Nedir?

22 ayar altın bileklik fiyatları, müşterilerin talepleri doğrultusunda en düşük fiyattan en yükseğe doğru sıralanabilmektedir. Altın bileklik fiyatları sabit olmayıp içlerinde bulunan saf altın miktarına ve işçiliğine göre farklı türlerde ve fiyatlarda satılmaktadır. Ancak son dönemlerde piyasada yaşanan dalgalanmalar sebebi ile oldukça yüksek fiyattan işlem gören altın bileklikler, son dönemlerde en az tercih edilen ürünlerin başında gelmektedirler. Özellikle yaşanan ekonomik bunalımlar, altın sahibi olan ve yatımını altın üzerinden yapan kişiler için oldukça zor bir durum oluşturmaktadır. En düşük altının 220 Türk lirasından işlem gördüğü şu günlerde altın ayarları da vatandaşların daha kolay alabilmeleri için düşük seviyelere çekilmeye başlamıştır. Altın bileziklerde yaşanan yükselmeler ise ekonomistlerin belirttiğine göre en yüksek seviyeden işlem görmektedir. İşçilik miktarı oldukça yüksek olan altın bileziklerin ise daha düşük fiyatlardan olan ürünleri dahi normale göre oldukça yüksek bir fiyattan sunulmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz