3 Soru İle Bankada Altın Hesabı Açmak Nasıl Olur?

1.Altın Hesabı Nedir?

Birikimlerini altında değerlendirmek isteyen kişilerin altınlarını bankalara yatırmasıyla oluşan önemli bir mevduat ürününe altın hesabı denilmektedir. Son zamanlarda her banka sizlere altın hesabı açmanız için fırsat ve avantaj sunmaktadır. İstediğiniz ve çalıştığınız bir bankayı bu noktada değerlendirebilirsiniz. 

2. Altın Hesabı Nasıl Açılır?

İkinci önemli soru ise altın hesabı nasıl açılır sorusu olmaktadır. Bizler de bu noktada sizlere önemli bilgiler vermeye çalışalım. 

Eğer bir bankanın müşterisi iseniz o bankanın internet bankacılığı şubesinden altın hesabı açabilirsiniz. Ya da direkt olarak banka şubesine giderek altın hesabı açmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bununla birlikte eğer o bankanın müşterisi değilseniz ve farklı bir banka üzerinde altın hesabı açmak istiyorsanız bunun içinde o bankanın şubesine gitmeniz gerekmektedir. 

3. Altın Hesabı Ürünleri Nelerdir?

İki tane altın hesabı ürünleri bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi birincisi vadeli altın hesabı ve diğeri de vadesiz altın hesabı olmaktadır. Vadesiz altın hesabı, bankaya herhangi bir vade beyanında bulunmadan birikimini yapmak ve gram bazında alım satım gerçekleştirmek isteyenler tarafından tercih edilir.

Vadeli altın hesabı, aynı vadeli TL ya da döviz hesaplarında olduğu gibi seçtiğiniz vade süresince altınlarınızdan belirli bir faiz oranı üzerinden kazanç sağlayabileceğiniz hesap türüdür. Vadeli altın hesabının diğer vadeli mevduat hesaplarından farkı ise hem piyasalardaki altın fiyatı artışı hem de belirlenen faiz oranına göre kazanç sağlanıyor olmasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz