Akbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank Türkiye’nin en çok kullanılan bankaları arasında gelmektedir. Son zamanlarda yaşanan gelişmelerden dolayı da Akbank birçok imkanını da tüketicilerine sunmaktadır. Tüketiciler altın sahibi oldukları zaman bunları değerlendirmek isterler. Ya da yatırımlarını altın üzerine yapmak isteyebilirler. Eğer Akbank ile çalışıyorsanız rahatlıkla altın hesabını açabilmeniz de mümkün olmaktadır. 

Akbank üzerinden altın hesabı açmak istiyorsanız vadeli altın hesabı açabilmeniz mümkün olmaktadır. Sadece vadeli altın hesabı açabilirken Akbank içerisinde vadesiz altın hesabı yoktur. Bu yüzden tüketiciler yalnızca vadeli hesaplarda yatırımlarını değerlendirebilirler. 

Akbank altın hesabı açmak istiyorsanız ve Akbank ile çalışıyorsanız rahatlıkla Akbank hesabı açabilirsiniz. Hatta internet bankacılığı üzerinden de rahatlıkla altın hesabı açabilmeniz mümkün olmaktadır. Ayrıca eğer Akbank ile çalışmıyorsanız direkt Akbank şubelerine giderek bireyselden Akbank altın hesabı açtırma talebinizi iletebilirsiniz. 

Akbank Vadeli Altın Hesabı özellikleri:

  1. 995/1.000 saflık değerindeki 24 ayar altın ister şubelerden ister alternatif dağıtım kanallarımızdan 7/24 alıp satılabilir. 
  2. Hesaptaki altınlar 1, 2.5, 5, 10, gr. ve katları olarak gram altın olarak teslim alınabilir ya da Akbank Altın Hediye Çeki düzenlenebilir.
  3. Minimum işlem tutarı 0,01 gramdır.
  4. Şubeye bir talimat vererek düzenli olarak altın alımı yapılabilir.
  5. Altın hesapları arasında ya da başka bir kişiye ait altın hesabına şubelerden veya Akbank Direkt vasıtasıyla havale yapılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz