Altın Alımlarındaki Taksit Miktarı Ne Kadar?

Bu yazımızda altın almak isteyenler için önemli bilgiler vermeye çalışacağız. Bildiğiniz üzere son zamanlarda altın fiyatlarında ciddi artışlar yaşanmıştır. Bu yaşanan artışlardan dolayı da insanlar nakit olarak ya da tek çekim olarak altın almakta zorluk yaşamaktadırlar. Kafalarda ise altın taksit miktarının ne kadar olduğu sorusu yatmaktadır. Bizler de sizler için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun son yaptığı incelemeler ve açıklamalar ile birlikte ne kadar taksitle altın alabileceğinizi sizlere bildirmeye çalışacağız.

Altın Alımlarındaki Taksit Miktarı Ne Kadar Oldu?

Altın alımlarındaki taksit miktarı son güncellemeler ile birlikte 4 taksitten 8 taksite kadar çıktı. Kredi kartınız ile birlikte alacağınız basılı ve külçe altın olmayan altın alımlarınızda artık 4 taksit yerine 8 taksit yapabileceksiniz. BDDK’dan yapılan açıklamada “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 24/10/2019 tarihli ve 8632 sayılı kararı ile banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmeliğin 26’ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca kredi kartları ile gerçekleştirebileceğiniz harcamalarınız eğer külçe ve basılı altın değilse 4 taksit yerine 8 taksit ile harcama yapabilirsiniz açıklaması getirilmiştir denildi.

Ağustos 2018 tarihinde altın harcamalarında yapılacak olan altın taksitlendirmesi fırsatı kaldırılmıştı. Ama bunun sonucunda artış sonucunda oldukça azalması nedeniyle Mart ayında ise 4 taksite çıkarılmıştı. Bundan dolayı da son olarak 8 taksite çıkarıldı ve dikkat çekici alımlar arttı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz