Altın Bilezik Fiyatları (Ayarları, Modelleri)


Altın bilezik alınırken en çok dikkat edilen konulardan bir tanesi fiyatlarıdır. Bu bileziklerin fiyatlarını belirleyen belli başlı unsurlar vardır. Bunlardan en önemlisi altın bileziklerin ayarlarıdır. Bu ayarlar bileziğin içerisinde ne kadar altın kullanıldığını gösterir. 24 ayar bilezik yalnızca altından yapıldığı anlamını taşır. 22 ayar ve daha düşüklerinin içerisinde ise gümüş, bakır gibi farklı materyaller de kullanılır. Bir bileziğinde içerisinde ne kadar çok altından farklı malzeme kullanılmışsa fiyatı da o kadar düşük olacaktır.

Bir bileziğin fiyatı gramına göre de değişir. Kalın bilezik modelleri ağırlık bakımından daha çok olacakları için fiyatları da artacaktır. Daha düşük ücretli bilezik arayanlar için gösterilebilecek modeller ise ince olanlardır. Ayrıca ayarı düşük olanlar da daha ucuz olacakları için tercih edilebilir.

Bilezik Modelleri

Bilezik modelleri birbirlerinden çok farklı çeşitlerde olabiliyor. Bazı kişiler daha gösterişli takıları sevdikleri için yoğun takıları tercih edebiliyor. Sadeliği seven kişiler ise ince altın bilezikleri satın alıyor. Takısıyla dikkat geçmek isteyen kişilerin en çok aldıkları hasır ya da Trabzon burma bilezik adı verilen modellerdir. Farklı kalınlıklarda olabilen bu bilezikler özellikle gelinlerin takmayı tercih ettiği modellerdendir. Erkeklerin taktıkları modeller ise genellikle bileklik olarak adlandırılır. Kullanımı giderek yaygınlaşan bilekler son zamanlarda erkeklerin en çok taktıkları aksesuarlardan bir tanesidir.

Yatırım İçin Alınan Bilezikler

Yatırım için alınan bileklikler aksesuar için alınanlardan farklıdır. Kişiler bileziklerini alırken öncelikle hangi amaç için aldıklarını göz önünde tutmalıdır. Günlük hayatta takmak için bilezikler genellikle şık görünmeleri için daha detaylı işçiliğe sahiplerdir. Ayrıca bu bileziklerin ayarları ve gramları düşük olabilir. Bu tarz bilezikler yüksek fiyatlara alınsa da satılırken alınan fiyattan çok daha düşük değere sahip olacaktır.

Takmak için değil yatırım için bilezik alacak kişilerin işçiliği en düşük olan bilezikleri tercih etmesi gerekir. Böylece satılırken bilezik herhangi bir değer kaybetmeyecektir. Ne kadar az işçilik o kadar yüksek fiyatlara satılacağı anlamına gelir. Bundan dolayı altın bilezik hangi amaç doğrultusunda alınacak olması oldukça önemli konudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz