Altın Ons Fiyatları Düşer Mi?

Bu yazımızda en çok merak edilen konulardan biri olan ons fiyatlarının düşüp düşmediği konusunda önemli bilgiler vermeye çalışacağız. Ons fiyatları dolar kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için Gram Altın dediğimiz Türk Lirası cinsinden olan Altın fiyatında da Dolar Kuru etkilidir. Dolar kuru bu derece etkilediği için de ons fiyatının yükselmesi doların yükselmesi ile birlikte olmaktadır. 

Bildiğiniz üzere dünya üzerinde son zamanlarda çok büyük bir tehlike etkin. Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Coronovirüs tehlikesi Çin ekonomisini çok büyük etkilemektedir. Çin’in Wuhan kentinden ülkeye yayılan bu virüsten dolayı tüm ülkelerin ekonomilerini ciddi anlamda etkilemektedir. 

Ons Fiyatları Yükselecek Mi?

Ons fiyatları yukarıda söylediğimiz gibi dolar ile oldukça ilişkili bir altın fiyatıdır. Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs için risk değerlendirmesini küresel düzeyde “çok yüksek”e çıkardı. Ons altın 1615li seviyelerden 1570’e kadar düştü. Dünya Sağlık Örgütünün koronovirüs için bu derece de yorumlarda bulunması ons fiyatlarını oldukça etkiledi. Sizlere bahsettiğimiz gibi oran 1615 gibi seviyelerden 1570’li seviyelere kadar düşebildi. 

Ons altın haftanın son işlem gününde 1631$ seviyelerinde satıcılı işlem görüyor. Gündeme ilişkin veri ve haber akışı altını desteklemeye devam ediyor. Bu nedenle altındaki geri çekilmelerin şimdilik kalıcı bir hale geldiğini söyleyemiyoruz. Başkan Trump’ın yapacağı konuşmalar ile birlikte Ons fiyatı ile ilgili daha kalıcı yorum yapabiliriz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz