Coronovirüs Altın Fiyatlarını Etkiler Mi?

Son zamanlarda akşam haberlerini ya da sabah haberlerini açtığınızda ilk karşınıza gelen Coronovirüs vakaları olmaktadır. Öyle ki komşumuz olan Yunanistan ve İran gibi önemli kentlerde de Coronovirüs vakalarına yakalanmalar başlamıştır. Ülkemizde henüz Coronovirüs görülmezken tedbirlerin alındığını ve dikkat edildiğini görebilmekteyiz. Bu noktada bizler de sizler için önemli bilgiler vermeye çalışacağız. Coronovirüs’ün altın fiyatlarını ya da ons fiyatlarını etkileyip etkilemeyeceğini merak edenler için uzmanlardan alınan birkaç görüşü burada sunmaya çalışacağız.

Coronovirüs Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılmış üst solunum yollarını etkileyen ve bulaşıcılık özelliği gösteren bir virüstür. Öyle ki bulaştığı insan eğer güçlü bir bünyeye sahip değilse kısa süre içerisinde ölümle sonuçlanabilmektedir. Virüs vücudu etkilemekte ve titremeyle birlikte ölümle kişiyi sonuçlandırmaktadır. Dünyada birçok yerde Coronovirüs vakalarını görmekteyiz. Ama bu virüs salgınından en çok etkilenen ülke ise Çin olmuştur. Çin ekonomisi bu virüs yüzünden ciddi oranda zarar görmüştür.

Coronovirüs Altını Etkiler Mi?

Coronovirüs altın fiyatlarını ciddi oranda etkilediğini düşünmekteyiz. Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs için risk değerlendirmesini küresel düzeyde “çok yüksek”e çıkardı. Ons altın 1615li seviyelerden 1570’e kadar düştü. Ons altının da dolarla ilgili olduğunu düşünürsek rahatlıkla bu virüsün altın fiyatlarını ve doğal olarak da dolar fiyatlarını ciddi oranda etkileyebileceğini söyleyebiliriz. Kişilerin düğün öncesinde bu gelişmeleri takip edip altın alımlarını yapmaları gerektiğini unutmamalıdırlar. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz