Kredi Kartı İle Altın Nasıl Alınır?

Altın fiyatlarının ciddi oranda artışından sonra birçok tüketici kredi kartı ile altın almaya başladı. Bizler de aklınızda var olan soruları bu yazımızda gidermeye çalışacağız. Kuyumcular altını alma aşamasında kredi kartı ile alımlarında komisyon alınmaktadır. Komisyon ücretlerinden dolayı da birçok tüketici kredi kartı ile altın alma konusunda tereddütler yaşamaktadırlar. 

Şimdi sizlerle birlikte kredi kartı ile altını nasıl alabileceğiniz konusunda detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Aşağıda yer alan sorularla birlikte aklınızda var olan soruları da gidermeye çalışacağız. 

Kredi Kartına Taksitli Kuyumculardan Altın Alınır Mı? 

Kuyumcular kredi kartlarına taksit imkanı da sunabiliyor ancak taksitlendirme işlemi için ekstra komisyon alınır. Komisyon da kuyumcularda değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı da en uygun komisyon ücreti sağlayan kuyumcuyu seçmeniz gerekmektedir. Bu noktada belirtmek gerekir ki hali hazırda birçok mağazada da taksitli alışveriş yaparken bir miktar komisyon alınıyor. Altın alışverişlerinde de bu durum geçerli.

Her kuyumcu taksitlendirme işlemi yapmamaktadır. Bundan dolayı da kuyumcularınıza bu konuda ısrar etmeyiniz. 

Kredi Kartı İle Kaç Taksitle Altın Alınır?

BDDK’nın almış olduğu karar neticesinde altın alımlarının taksitlerine sınırlandırılma getirilmiştir. Daha önce alımlarında taksitlendirme daha fazla yapılmaktaydı. Ama alınan yeni kararlarla birlikte değişiklikler yaşanmıştır. Alınan karar neticesinde yapılabilecek maksimum taksit sayısı 12’dir. Kuyumcular taksit yapmaya yanaşmasa dahi, bankanız size yasal olarak 3’e kadar taksit fırsatı verebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz