Kuveyt Türk Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk Türkiye içerisinde en çok tercih edilen banka hesapları arasında yer almaktadır. Kuveyt Türk altın hesabı açmak isteyen kişiler eğer Kuveyt Türk bankasında hesapları yok ise Kuveyt Türk şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Eğer Kuveyt Türk Hesabına gidip kayıt açmazsanız rahat bir şekilde altın hesabı açmanız mümkün olmayacaktır. 

Eğer Kuveyt Türk bankasında kendinize ait hesabınız var ise direkt olarak internet bankacığı üzerinden altın hesabı açmanız da mümkün olacaktır. Altın hesabı açtıktan sonra tüm avantajları rahatlıkla yakalayabilmeniz de mümkün olacaktır. 

Kuveyt Türk altın hesabı ürünleri:

  1. Altın Cari Hesabı: Minimum açılma tutarı yoktur. Tasarruf ve altın saklama amacıyla kullanılabilir.
  2. Altına Altın Katılma Hesabı: 1 ay vadeli olarak minimum hesap açılış limiti 100 gr altındır. 3 ay-1 yıl arası vadelerde ise minimum hesap açılış tutarı 10 gr altındır.
  3. Altın Birikim Hesabı: Minimum açılış tutarı yoktur. Belirli tarihler için talimat oluşturarak otomatik alım-satım yapılabilir.
  4. Ziynet Altın Katılma Hesabı: Minimum açılış tutarı 10 gr altındır. Eldeki ziynet altınların 24 ayar karşılığı hesaba yatırılır ve 95/5 paylaşım oranlı kâr getirisi sunar. 
  5. Birikimli Altın Katılma Hesabı: Minimum açılış tutarı 10 gr altındır. Asgari 3 yıl, azami 10 yıl vadeli açılabilen bu hesaba 1 aylık veya 3 aylık periyotlarda ödeme yapılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz