Yapı Kredi Bankasında Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Bu yazımızda sizler için Yapı Kredi Bankası içerisinde nasıl altın hesabı açabileceğinize dair önemli bilgiler vermeye çalışacağız. Yapı Kredi Bankası sunduğu imkanlarla birlikte dikkat çeken bankalardan biri olmaktadır. Bundan dolayı da birçok tüketici Yapı Kredi bankasını tercih etmektedir.

Son zamanlarda en iyi yatırım aracı olarak altın tercih edilmektedir. Altına yatırım yapmak isteyen tüketiciler altın hesabı açmaktadırlar. Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biri olan Yapı Kredi Bankası üzerinde nasıl altın hesabı açılacağı konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

Yapı Kredi Bankasında Nasıl Altın Hesabı Açılır?

Yapı Kredi Bankasında nasıl altın hesabı açılır diye merak ediyorsanız sizler için cevaplamaya çalışalım. Eğer Yapı Kredi müşterisi iseniz bankaya gitmeden internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Bununla birlikte eğer isterseniz farklı altın hesabı açabilmeniz mümkün olacaktır. 

Yapı Kredi Bankasında yalnızca vadesiz altın hesabı açılabilmektedir. Vadeli altın hesabı açmak istiyorsanız Yapı Kredi Bankasını tercih edemezsiniz. 

Yapı Kredi Altın Hesabı özellikleri:

  • Yatırılan altının gramajının az olması, düşük ayarlı veya eski tarihli olması durumları yoktur. 
  • Asgari 1 TL karşılığı gramdan başlayan tutarlarda alım-satım yapılabilir.
  • Vadesiz Altın Hesabı’na şubelerden ve günün 24 saati internet/mobil şubeden ulaşılabilir. 
  • Altın hesabına banka kartı ve/veya kredi kartı tanımlatarak altın alım-satım ve havale işlemleri ATM kanalıyla da gerçekleştirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz